Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Regulamin II

Go down 
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

Regulamin II Empty
PisanieTemat: Regulamin II   Regulamin II EmptySob Paź 20, 2012 10:08 pm

Paragraf I: Demiurgowie (Administracja):

1. Administratorzy i Mistrzowie Gry.
a.Administratorzy sprawują pełną władzę nad tym forum. Jego ostateczny kształt, w tym rodzaj treści na nim zamieszczanych, usuwanych z niego, itp. zależy od ich osądu. Nie wyklucza to możliwości wpływania na niego samych użytkowników.
b.Mistrzowie Gry są jednocześnie moderatorami krain lub całych systemów, które stworzyli lub które zgodzili się prowadzić. Ich gestia kończy się w obrębie prowadzonych przez nich systemów/krain, chyba że otrzymali uprawnienia moderatora dla innego forum.

2. Admnistratorzy mogą zmienić reguły zawarte w tym dokumencie. Dopóki informacja o tym nie zostanie zamieszczona w tym temacie nowe prawa nie wchodzą w życie.[/u]


Paragraf II: Rozgrywka

1.W niniejszym paragrafie osoba podlegająca regulacjom prawnym zawartym w punktach 2-5 zwana będzie petentem. Od punktu 4 – Graczem o czym mowa w wymienionym punkcie.

2.By móc zagrać w świecie Ósemki Mieczy należy najpierw złożyć podanie.
a.Podanie to biografia pierwszej postaci, którą użytkownik założy na forum (patrz.karta postaci)

3.Rozgrywka podzielona jest na systemy. Te zaś - opcjonalnie - na krainy. Jeśli podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, w odpowiednim podforum pojawi się temat z przygodą petenta.
a.Temat powinien pojawić się w ciągu 7 dni, chyba że odpowiedzialny za grę Mistrz Gry uzna inaczej, o czym ma obowiązek powiadomić petenta.
b.Jeśli przygoda petenta nie rozpocznie się w ciągu 7 dni, a nie zostanie on powiadomiony o opóźnieniu może zaangażować w sprawę Administratora.
• Administrator nie odpowiada za zachowanie Mistrza Gry, którego sprawa została do niego skierowana, tak długo jak nie narusza on zasad forum.
c.Mistrz Gry biorący odpowiedzialność za przygodę, powinien zamieścić w wątku karty postaci link do niej. Nie musi jednak tego robić i nie powinno się tego od niego wymagać.

4.Po utworzeniu przygody petent dostaje status Gracza.

5.Śmiertelny powinien odpowiedzieć na wpis Demiurga w ciągu czternastu dni. Ta sama regulacja dotyczy Demiurga i jego odpowiedzi na post Śmiertelnego.
a. Jeśli po 14 nie pojawi się odpowiedź Śmiertelnego, jego przygoda zostaje narażona na usunięcie jeśli pojawi się nowy gracz, a inni Demiurgowie nie będą już mieli miejsc.
b.Jeśli Demiurg nie odpowie na post gracza w ciągu 14 dni istnieje możliwość jak w II:3-b, zaangażowania administratora w całą sprawę z narażeniem na wspomniane w II:3-b konsekwencje.
c.Obowiązek odpowiedzi w ciągu 14 dni zostaje uchylony po zgłoszeniu nieobecności w odpowiednim wątku. Regulacja ta dotyczy tak Gracza jak i Mistrza Gry.
• Jako grzeczne zostanie odebrane również informowanie o swoich dłuższych nieobecnościach, nie przekraczających 14 dni.

6.Jeśli Gracz wie, że nie będzie mógł odpisać przez dłuższy czas, powinien poprosić swojego Mistrza Gry o Zamrożenie jego przygody.
a. Po powrocie może poprosić o jej zaktywizowanie. Jeśli przygoda zostanie ponownie aktywowana, wraca do podforum, w którym znajdowała się wcześniej.
b. Jeśli Mistrz Gry nie zgodzi się na dalsze prowadzenie zamrożonej przygody lub nie ma miejsca, by ją przyjąc z powrotem, może przejąć ją inny Mistrz Gry.

7.Gracz ma obowiązek rzetelnego uczestniczenia w swojej grze. Ta sama regulacja dotyczy Mistrza Gry. Przez rzetelność rozumie się zainteresowanie grą i zaangażowanie subiektywnie uznane przez drugą stronę relacji Gracz-Mistrz Gry za wystarczające.
a.Jeśli Gracz traci zainteresowanie grą, powinien poprosić swojego Mistrza Gry o zamknięcie przygody, co równoznaczne jest z unicestwieniem postaci i podliczeniem Sławy za rozgrywkę.
•Przez unicestwienie rozumie się akt jakiegokolwiek zlikwidowania postaci lub doprowadzenia do kompletnej utraty kontroli Śmiertelnego nad nią bez możliwości jej odzyskania – tak, że dalsza gra staje się bezcelowa.
•Jeśli Mistrz Gry odmówi zamknięcia gry – Śmiertelny może zaangażować w sprawę Administratora z wszelkimi tego konsekwencjami (patrz. II:3-b)
b.Jeśli Mistrz Gry uzna, że Gracz wykazuje brak zainteresowania przygodą lub brak wystarczającego zaangażowania przy jednoczesnym braku zgłoszenia przez Gracza chęci zamknięcia przygody, ma prawo do podejmowania akcji, które w innym wypadku mogłyby zostać uznane za nadużycia, względem postaci prowadzonej przez Gracza.
•W skrajnym wypadku może posunąć się do unicestwienia postaci i zakończenia gry bez podliczania Sławy.
•Mistrz Gry, w wypadku kiedy jego zdaniem brak zainteresowania grą i zaangażowania ze strony Gracza utrzymuje się, może nałożyć na Gracza Anatemę(y).
•Od decyzji Mistrza Gry w powyższych wypadkach można się odwołać angażując w sprawę Administratora (patrz II:3-b).
c.Jeśli Gracz uzna, że Mistrz Gry wykazuje brak zainteresowania grą lub brak wystarczającego zaangażowania ma prawo zaangażowania w sprawę Administratora (patrz II:3-b).

8.Gracy ma prawo tworzenia wielu postaci i uczestniczenia w wielu przygodach jednocześnie.[/u]
a.Jeśli Gracy przestaje prowadzić którąkolwiek ze swoich postaci rzetelnie odnoszą się do niego regulacje z ustępu sidmego niniejszego paragrafu (II:7).


9.Niezakłócona rozgrywka przebiega aż do unicestwienia postaci Gracza wynikającego czy to z jego błędu czy ze sposobu prowadzenia gry Mistrza Gry.
a.Po zakończeniu przygody, podliczona zostaje Sława za rozgrywkę.
b.Od zakończenia rozgrywki można odwołać się do Mistrza Gry. Jeśli ten podtrzyma decyzję zakończenia przygody, można odwołać się do Administratora (patrz II:3-b).

10.Standardowe posty w rozgrywce powinny zawierać co najmniej 60 słów. Krótsze wypowiedzi mogą się zdarzać, nie powinny one jednak pojawiać się w łańcuchach dłuższych niż 4.
a.Nieprzestrzeganie tej regulacji może grozić uzasadnionym prawnie zachowaniem Mistrza Gry wobec postaci Gracza, które w innym wypadku mogłoby zostać uznane za nadużycie, nałożeniem na Gracza anatemy lub unicestwieniem jego postaci. Mistrz Gry może również zastosować kombinacje powyższych.

11.Istnieje możliwość zmiany Mistrza Gry w czasie rozgrywki. Należy jednak uprzedzić pierwotnego Mistrza Gry o takim postępowaniu i jeśli tego zażąda podać mu powód. Należy również uzyskać zgodę na przeniesienie nowego Mistrza Gry.
a.Jeśli pierwotny Mistrza Gry nie zgodzi się na przeniesienie w momencie, kiedy zgodzi się na nie nowy Mistrza Gry i będzie tworzył utrudnienia, gracz może odwołać się do Administratora (patrz: II:3-b).


Paragraf III: Sława, Odznaki, Anatemy i Ekskomunika:

1.Sława to waluta, którą można wydać na specjalne zdarzenia podczas gry, ulepszenie karty postaci oraz likwidowanie anatem. Sławę zdobywa się czynnie uczestnicząc w rozwoju Ósemki Mieczy.
a.Sama gra uznawana jest za wystarczający wkład w rozwój Ósemki Mieczy. Trzy punkty Sławy Gracz uzyskuje za zapisane razem z Mistrzem Gry strony po standardowym zakończeniu przygody. Przez standardowe zakończenie rozumie się unicestwienie postaci ze względu na przebieg przygody (błąd Śmiertelnego lub sposób prowadzenia Demiurga) lub samodzielną decyzję Śmiertelnego o zakończeniu przygody.
•Jeśli przygoda zostanie umieszczona w Archiwum nie w Ściekach, Gracz i jego Mistrz Gry dostaną dodatkowo po jednym punkcie za każdy post.
•Jeśli przygoda zostanie umieszczona w Salach Chwały, Gracz i jego Mistrz Gry dostaną dodatkowo po trzy punkty za każdy post.
b.Mistrz Gry (prowadzący postać lub inny – czytający przygodę) jak też Obserwator mogą przyznać dodatkową Sławę za określone walory sposobu prowadzenia rozgrywki przez Gracza.
c.Prowadzący przygodę Mistrz Gry może również pozbawić Gracza części Sławy, które standardowo zarobiłby za przygodę. Taką decyzję musi jednak poddać dyskusji w odpowiednim forum.
d.Dodatkowe punkty Sławy, niezwiązane bezpośrednio z rozgrywką, można uzyskać za zapraszanie na forum nowych graczy, reklamowanie go, czynne uczestnictwo w jego rozwoju i głosowanie na nie w ewentualnych topkach (albo 'polubianie' na facebook'u).
e.Obserwator, prócz wymienionych w d., może powiększyć swoją Sławę za czytanie przygód i zgłaszanie swoich sugestii tak Graczom jak i Mistrzom Gry oraz na sposoby opisane w kolejnym paragrafie.
f.Sklep, w którym można wydać punkty Sławy znajduje się pod podanym linkiem
g.Każdy system może dodatkowo posiadać swoje mini-sklepy, w których za Sławę można nabyć specyficzne dla systemu ulepszenia postaci.

2. Odznaki to specjalne tytuły nadawane użytkownikom za dokonania w ich przygodzie lub życiu forum. Każda odznaka powiązana jest z przyznaniem użytkownikowi określonej liczby punktów Sławy.
a.O odznakach mogą wnioskować Obserwatorzy lub Mistrzowie Gry w odpowiedniej sekcji.
b.Otrzymaną odznakę gracz może dumnie nosić jako tytuł pod swoim nickiem (będzie widoczna w postach i profilu pod jego nazwą. Jeśli użytkownik sobie tego życzy - również z obrazkiem)

3.Anatemy to ostrzeżenia nakładane przez Demiurgów na użytkowników forum za różne przewinienia. Anatemy można wykupić za pomocą Sławy.
a.Każda anatema ma swoją wagę ustalaną arbitralnie przez nakładającego anatemę. Waga wyraża się w liczebniku mnożnym poprzedzającym słowo „anatema” (przykład: pojedyncza anatema, poczwórna anatema).
b.Cena wykupu anatemy zależy od jej wagi.
c.Anatema może zostać nałożona przez Mistrzów Gry na każdego użytkownika forum za nieprzestrzeganie praw zawartych w niniejszym dokumencie za obraźliwe żarty lub poniżanie innych użytkowników czy ważnych dla nich wartości. O fakcie poniżenia i obraźliwości treści orzekają użytkownicy będący przedmiotem tychże. Sprawa następnie zostaje przedyskutowana przez Mistrzów Gry, którzy orzekają o jej rozwiązaniu. Regulacja ta nie dotyczy wątku specjalnie przeznaczonego do wzajemnego "jechania się" użytkowników forum.

4.Ekskomunika to wykluczenie użytkownika ze wspólnoty forum.
a.W standardowych warunkach nakładana jest na użytkownika, który uzyskał 13 punktów wagi anatemy. Pozostałe warunki są wymienione w niniejszym dokumencie.
b.Ekskomunika może być tymczasowa lub stała.
•Ekskomunika stała może zostać zdjęta z użytkownika jedynie w specjalnych warunkach.
•W przypadku ekskomuniki tymczasowej, o terminie zdjęcia ekskomuniki użytkownik dowiaduje się w momencie jej nakładania na niego lub informacja o terminie zostaje mu wysłana pocztą elektroniczną.
•W przypadku ekskomuniki stałej, o ewentualnym zdjęciu ekskomuniki użytkownik dowiaduje się jedynie pocztą elektroniczną.
c.W specjalnych okolicznościach istnieje możliwość nałożenia ekskomuniki natychmiastowej na użytkownika (excommunicatio subito).


Paragraf IV: Obserwatorzy

1.Obserwatorem może zostać każdy użytkownik, który zostanie arbitralnie przez Mistrzów Gry uznany za godnego współpracy.

2.Obserwator ma dostęp do czytania wszystkich for prócz siedziby Demiurgów (niewidocznej dla żadnego użytkownika nie posiadającego statusu Demiurga)

3.Zadaniem Obserwatora jest czytanie przygód i recenzowanie ich bądź udzielanie Graczom czy Mistrzom Gry wskazówek co do ich sposobów prowadzenia Przygód/Postaci.
a.Obserwator może też zwracać uwagę na styl pisarski, gramatykę i ortografię Mistrzów Gry i Graczy
b.Informacje te Obserwator przesyła zainteresowanym za pomocą PW albo w inny, prywatny sposób.

4.Obserwator ma możliwość wnioskowania o przyznaniu punktów Sławy za przygody lub sceny, które najbardziej przypadną mu do gustu, ewentualnie za niezauważone jego zdaniem czynne uczestnictwo użytkownika w życiu forum
a.Maksymalna ilość punktów Sławy, o jakiej może wnioskować Obserwator za przygodę, to ilość posiadanych przez niego punktów Sławy. Za scenę może wnioskować o przyznanie 1/5 posiadanej puli
b.Za uczestnictwo w życiu forum Obserwator może wnioskować o dowolną ilość punktów.
c.Jeśli Obserwator nie posiada punktów, maksymalna ilość punktów jaką może przydzielić jest równa 5 dla przygód i 1 dla pojedynczych scen.

5.Obserwator zdobywa Sławę za zgłaszanie wniosków w odpowiednim forum i czynny udział w dyskusji nad innymi wnioskami.


Paragraf V: Inne regulacje

1.Posiadanie wielu kont jest karane.
a.Jeśli nadmiarowe konto nie zostanie usunięte na prośbę Administratorów użytkownik otrzymuje potrójną anatemę (patrz III:2-a), a nadmiarowe konto zostaje usunięte.
b.Jeśli użytkownik mimo anatemy, nadal będzie zakładał dodatkowe konta nałożona zostaje na niego ekskomunika natychmiastowa (patrz: III:4-c).

2.Wyrażanie nienawiści na jakimkolwiek tle jest karane.
a.Jeśli Mistrzowie Gry uznają, że zachowanie użytkownika to nie żarty a jawna agresja skierowana przeciwko określonej grupie społecznej, zostaje nałożona na niego anatema o wadze zależnej od skali wyrażanej przez niego nienawiści, co ustalane jest arbitralnie acz gremialnie przez Mistrzów Gry.
b.Sytuacja taka, w skrajnych warunkach, może skończyć się ekskomuniką natychmiastową.
3.Popędzanie Mistrzów Gry by szybciej odpisywali, uprawomocnia ich zachowania, które w innym wypadku mogłyby zostać uznane za nadużycia wobec postaci popędzającego Gracza.
a.W skrajnych wypadkach na popędzającego Gracza może zostać nałożona pojedyncza anatema.
b.Jeśli to nie zlikwiduje popędzania – kolejne anatemy otrzymują mnożnik x2 (podwójna -> poczwórna -> ośmiokrotna ->excommunicatio subito /patrz: III:4-c/).

4.Istnieje możliwość poproszenia Mistrza Gryo aktywowanie trybu sesyjnego. Tryb sesyjny polega na tym, że Gracz lub Mistrz gry mogą odpisywać w swojej/swoich przygodzie/przygodach raz na 28 dni, zamiast na 14 bez naruszenia immunitetu.
a.To rozwiązanie dla zapracowanych użytkowników, którym jednak zależy na grze.
b.Nie należy aktywować trybu sesyjnego jeśli nie jest to niezbędne ze względu na okoliczności takie jak sesja egzaminacyjna, matura, ciężkie problemy z łączem, itp.
c.Nadużycie trybu sesyjnego zachodzi wtedy, gdy używanie go trwa więcej niż pół roku (6 miesięcy) bez co najmniej tygodniowej przerwy lub gdy jakikolwiek użytkownik forum dowie się i doniesie Demiurgom, że osoba tak naprawdę ma czas, ale po prostu nie chce się jej odpisywać.
d.Używanie trybu sesyjnego po tym okresie lub doniesieniu musi zostać usprawiedliwione u Demiurga, który prowadzi grę. W wypadku braku usprawiedliwienia lub też przy nieprzyjętym usprawiedliwieniu, tryb sesyjny jest wyłączany i przygoda(y) Śmiertelnego zaczynają działać zgodnie z trybem normalnym (patrz: II:5)
e.Na czas używania trybu sesyjnego usunięta zostaje wybrana przez użytkownika ranga. Zamiast niej pod nickiem pojawia się informacja o trybie sesyjnym.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
 
Regulamin II
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Sejmik :: Kodeks-
Skocz do: