Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 [Propozycja] Survival horror

Go down 
AutorWiadomość
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPon Kwi 22, 2013 5:36 pm

2 stycznia 2018 roku kapsuła z łazikiem na pokładzie przedziera się przez gęstą atmosferę księżyca Saturna - Tytana - i ląduje na jego skutej wiecznym lodem powierzchni. NASA z dumą obwieszcza tę nowinę i z ochotą dzieli się pozyskanymi informacjami ze światem. Internet wypełniają tysiące zdjęć pięknego, lecz budzącego grozę krajobrazu. Wznoszące się wysoko ponad okrytą wiecznym półmrokiem, zamarzniętą ziemią wzgórza, wypełnione ciekłym metanem i węglowodorem jeziora i rzeki, bezdenne wąwozy, urwiska i rozległe kotliny. Jest jednak coś jeszcze, czego NASA decyduje się nie ujawniać i trzymać to w głębokiej tajemnicy, co oczywiście się nie udaje i sprawa szybko wycieka - na Tytanie odkryto podziemne struktury nie będące tworem naturalnym. Naukowy świat wrze od domniemań, teorii i wątpliwości. Astronomowie kierują swe uzbrojone w potężne i wspierane przez komputery teleskopy, lecz gęsty smog otaczający Tytana nie pozwala na obserwację jego powierzchni z takiej odległości. Sprawa staje się priorytetowa i w pośpiechu planowana jest kolejna wyprawa na nieprzyjazny dla człowieka księżyc.

16 marca 2031 na Tytanie ląduje kolejny łazik. Technologia w tym czasie ruszyła mocno do przodu, parta potrzebą przedzierania się przez grube zasłony odległej tajemnicy. Łazik Reckless II, młodszy, lecz sprawniejszy brat swego poprzednika jest już znacznie odporniejszy na ekstremalnie niskie temperatury, co pozwala mu na dłuższą pracę. Uzbrojony w wiertło i silnik o potwornej mocy powoli przebija się przez twardą powierzchnię i brnie w kierunku podziemnych formacji. Jego skanery wciąż pracują i odkrywają fantastyczne kształy niezwykle wysokich i szerokich tuneli, korytarzy i pomieszczeń rozmieszczonych pod powierzchnią z godną podziwą precyzją i symetrią.
Tymczasem z Ziemi wysłany zostaje kolejny pojazd kosmiczny. Na jego pokładzie autonomiczne maszyny o sztucznej inteligencji cierpliwie czekają aż statek dotrze do celu. Gdy tak się stanie, część maszyn przebije się głęboko pod ziemię i zacznie drążenie kompleksu dla żywej załogi, część ze zmagazynowanych surowców i części wytworzy swe kopie, które dołączą do swych mechanicznych ojców, a pozostałe zejdą do tajemniczych tuneli by je badać i przede wszystkim przygotować teren dla naukowców.
NASA rekrutuje największe umysły Ziemi oferując im wielkie pieniądze, lecz ci i tak ochoczo i bez zastanowienia mówią sakramentalne "tak" świadomi, że staną się jednym z największych elementów historii ludzkości.

1 lipca 2043 roku na orbitę Tytana wchodzi kolosalny okręt. Jego załoga powoli budzi się z hibernacji i w ekscytacji oczekuje na lądowanie. Gdzieś na tam na dole czeka na nich niepojęta wiedza i pierwszy prawdziwy kontakt człowieka z obcą cywilizacją. Są niecierpliwi lecz nie obawiają się niczego. Podziemna formacja liczy sobie setki tysięcy lat i od dawna jest już opuszczona. Boty zwiedzające jej korytarze nie zarejestrowały nawet śladu życia. Odkryły za to mnóstwo dziwacznych i z wyglądu niezwykle zaawansowanych urządzeń.
Okręt ląduje. Naukowcy, żołnierze, robotnicy i ich rodziny przez bezpośrednio połączone ze statkiem windy zjeżdżają do przygotowanego dla nich kompleksu mieszkalnego. Naukowcy urządzają swe laboratoria, żołnierze zapewniający bezpieczeństwo rozlokowują się w bazie, a robotnicy biorą udział w wyładunku maszyn. Rozpoczynają się WIELKIE BADANIA.
Mniejsze i większe okręty przylatują i odlatują. Wymieniają załogę, transportują zapasy, części zamienne, najnowsze technologie. Podziemny kompleks wciąż się powiększa i mimo iż nie można o nim powiedzieć, że tętni życiem, z pewnością jest żywy. Z powodu braku tlenu w atmosferze Tytana biomechaniczne urządzenia wytwarzają go za pomocą fotosyntezy, lecz populacja kolonii, a raczej przyczółka na Tytanie musi być utrzymywana na stałym poziomie.
Do Ziemi docierają wiadomości o kolejnych nowoodkrytych właściwościach obcych, lecz informacje te NASA przechowuje wyłącznie dla siebie. Opinia publiczna dostaje tylko ochłapy.
Pomimo faktu, iż w starożytnym kompleksie odkryto wiele pozostawionych artefaktów, sami obcy stanowią dla naukowców tajemnicę. Nie wiadomo nic o ich wyglądzie ani budowie. Nigdzie nie natrafiono na żadne graficzne przedstawienie obcej rasy, a tym bardziej na szczątki. Wprawdzie odkryto komorę wypełnioną bazaltowymi "skrzyniami" o monstrualnej wielkości, która prawdopodobnie stanowiła cmentarzysko, lecz nie zachował się żaden, najmniejszy nawet fragment ciała.

21 lutego 2078 roku do Tytana dociera ostatni uwzględniony w tej historii okręt. Zawiera on zwyczajowo nową załogę, technologię oraz zapasy. Jego potężne cielsko opadając na powierzchnię Tytana wyhamowuje pęd silnikami o wielkiej mocy i powoli i ostrożnie ląduje wprost na grubych śluzach wind prowadzących do kompleksu. Następuje wyrównanie ciśnienia, śluzy się otwierają i nowa, cholernie podekscytowana załoga tłoczy się przy wejściu w oczekiwaniu na przystąpienie do udziału w tworzeniu historii. Kilku żołnierzy, wielu naukowców i tłum górników, pomocników, lekarzy, mechaników, informatyków, kucharzy i innych przedstawicieli przeróżnych profesji głośno lub szeptem wymienia się obawami i nadziejami i czeka aż windy bezpiecznie dostarczą ich do nowego, lecz tymczasowego miejsca zamieszkania. Autonomiczne boty o ograniczonej sztucznej inteligencji dostarcza pojemniki i kontenery wypełnione niezbędnymi zapasami z Ziemi. Kompleks przez chwilę tętni życiem. Nowoprzybyli wymieniają uściski dłoni z weteranami, powracający na Ziemie żegnają się z poznanymi na Tytanie przyjaciółmi, ich rodziny zmęczone monotonnym życie w bazie nie mogą się już doczekać powrotu do prawdziwego Domu.
Po kilku dniach znów nastaje spokój. Świeżaki poznają bazę i zasady tu panujące. Ci, którzy posiadają niezbędne uprawnienia po raz pierwszy oglądają fantastyczne artefaktu i zadzierają głowy by ujrzeć wysoko położone stropy starożytnego kompleksu.
Absolutnie nikt nie podejrzewa, że wkrótce nastąpi katastrofa.
Niniejszy system to survival horror w konwencji s-f osadzony w nie tak bardzo dalekiej przyszłości, lecz odległym miejscu. Sesja nastawiona jest na rozgrywkę drużynową, ale myślę, że samotny gracz również będzie w stanie wyciągnąć z gry sporą dawkę funu.
Gracze wcielają się w Żołnierzy lub Techników, a ich zadaniem będzie po pierwsze przeżyć jak najdłużej, a po drugie ucieczka z Tytana. Początkowo wyposażeni jedynie w podstawową broń i technologię będą mieli szansę na zdobycie urządzeń znacznie bardziej morderczych czy zaawansowanych. Przykładowy startowy ekwipunek Żołnierza to hełm naszpikowany systemami wspierającymi jego zdolność bojową, czipy i wszczepy, broń osobista i kilka wybranych przez graczy dodatków. Technicy początkowo mają nieco mniejszy wybór [wszak nie kręcą się oni tu i ówdzie uzbrojeni w noże i pistolety], lecz później, jeśli im się poszczęści, będą mogli wręcz przebierać w sprzęcie. A ich broń to przecież intelekt. Mimo pozornego braku balansu na początku rozgrywki ma to jako-takie odbicie w rzeczywistości i tak naprawdę to Technicy stanowić będą w tej sesji główną siłę pchającą grupę naprzód, a Żołnierze mają na celu grupę ową ochraniać.
Jakie więc obiecane zdobycze techniki mam na myśli? Mamy rok 2078, ludzkość zdążyła odkryć to i owo. Wszelakiego przeznaczenia nanoboty, drony cywilne, militarne a nawet medyczne, wspomagające czipy i wszczepy, bojowe i cywilne pancerze [pamiętacie MechWarriora? Mamy tu taką wersję mini] oraz pojazdy. A także naturalnie broń. Od lekkich karabinów szturmowych, po ciężkie, wspomagane sztuczną inteligencją działka. Broń palną oparłem na starych dobrych kulach, ponieważ zwyczajnie nie miałem pomysłu na to, jakie rozwiązania zapanują w przyszłości, a bojowe wykorzystanie plazmy czy laserów nie bardzo mi pasowało;)
Krótką mówiąc - mimo iż jest to hardkorowy survival, o sprzęt się nie martwcie. Czasami może być nieco niezręcznie i strzelę jakąś gafę ośmieszającą moją wiedzę z zakresu nauk ścisłych, ale jest to tylko gra a głównym jej przeznaczeniem jest zapewnienie rozrywki.

Kilka słów o tworzeniu postaci. Jak wspomniałem wcześniej, gracze mają do dyspozycji dwie profesje: Żołnierza oraz Technika. Żołnierz nie jest zwykłym żołnierzem, a Technik nie jest zwykłym technikiem. Akcja dzieje się w kompleksie, na który zostały wysłane dokładnie wybrane jednostki, elita elity można by rzec. Tak więc żołnierz może być weteranem z Somalii odznaczonym za szczególne męstwo, ekspertem w dziedzinie ciężkiej broni najeżonym wyspecjalizowanymi wszczepami i czipami. Technik zaś to powiedzmy genialny haker, który wsławił się przełamaniem zabezpieczeń sieci Pentagonu, ściągnięciem tajnych danych i zamieszczeniem ich na stronie głównej strony CNN, gdzie każdy miał do nich dostęp. Tutaj nie pracują zwykli ludzi. Zwykli ludzie to rodziny pracowników kompleksu. A członek rodziny nie jest przewidzianą profesjąSmile
Istnieje 5 atrybutów - siła, kondycja, percepcja, intelekt i odwaga. Mamy także kilka dosyć ogólnych umiejętności. Każda postać otrzyma także bonus mający wpływ na jej atrybuty, umiejętności, początkowy ekwipunek itp. Tworzenie postaci to kwestia dosłownie kilku minut.

Mechanika jest uproszczona do minimum. Oparłem ją na mechanice Klanarchii, która nota bene jest oparta na innych systemach, ale rzucaniem kostkami będziecie się interesować niemal wyłącznie przy tworzeniu swoich postaci. Mechanika tutaj ma na celu jedynie wspomaganie storytellingu, który dla trzymania klimatu będzie zdecydowanie dominował.
Jak więc wygląda mechanika.
Mamy przykładowo do wykonania test, który oparty jest na Kondycji. Patrzymy na wartość kondycji - wynosi ona np. 6. Ustalamy stopień trudności, który oscyluje w granicach 1-10, przy czym 1 to stopień najłatwiejszy, a 10 zadanie niemal nie do wykonania. Rzucamy 6k10, ponieważ nasza Kondycja ma wartość 6. Kostki, na których wypadło 1-5 zawalają test, natomiast te o wartościach 5-10 uznajemy za Sukcesy. Ponadto przy wyrzuceniu 10 możemy rzucić daną kostką raz jeszcze. Liczymy Sukcesy, czyli kostki z wynikami 6-10. Wychodzi na równo z poziomem trudności lub jest ich więcej? Znakomicie, test poszedł dobrze i czynność została wykonana pomyślnie. Jest ich mniej? No cóż, tym razem mieliśmy pecha. Ale na tym Test nie musi się wcale kończyć. Jeśli liczba Sukcesów przewyższa Poziom Trudności może nastąpić Sukces Krytyczny, który powoduje, że dana czynność poszła nam naprawdę znakomicie a jej efekt przywyższył nasze oczekiwania. Natomiast abolutny brak sukcesów to Krytyczna Porażka i stało się coś bardzo, bardzo złego.
Przy zmaganiach typu Walka Wręcz vs Walka Wręcz robimy test przeciwstawności. Obie strony rzucają kostkami w ilości odpowiadającej wartości Umiejętności lub Atrybutu i liczą sukcesy. Kto uzyskał ich więcej ten wygrywa.
Mamy też Test Lęku. Im bardziej zaawansowana czasowo będzie rozgrywka, tym rzadziej ten test będzie wykonywany. Test oparty jest na atrybucie Odwaga, a niepowodzenie będzie skutkowało chwilowo ujemnymi modyfikatorami w innych Testach, utratą kontroli nad postacią itp.
I na tym mechanika się kończy. Myślę, że wszelkie testy będą wykonywane przeze mnie by nie powodowały one zgrzytów w klimacie. Wyniki ważniejszych testów będę zamieszczał w postach.

Szczegóły dotyczące mechaniki, tworzenia postaci i ekwipunku opiszę później, gdy będzie już pewne, że sesja ruszy.
Zatem zapraszam zarówno grupy jak i samotnych graczy. Może i mizerny ze mnie mg, lecz postaram się wyciągnąć z systemu wszystko, by zapewnić chętnym maksimum zabawy.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPon Kwi 22, 2013 6:01 pm

Za mało klas :< Chyba że pozwolisz być mi mega-zaawansowanym psychologiem xD Czyli typem, który za pomocą pojedynczych urządzeń i i chemikaliów, wspierając je jakimiś formułami słownymi, będzie mógł rzucać "buffy" na graczy. Np. wyłączyć odczucie lęki na jakąś godzinę albo coś w ten deseń. Wiesz - mega silna hipnoza + oczywiście - leczenie traum, bo bez traum jak sądzę się nie obejdzie. Taki janioł stróż z word of light: healing the psyche xD

Jak mi pozwolisz czymś takim grać to chcę, jak nie - to mogę być żołnierzem-psychoterapeutą (czyli psychoterapeutą wojskowym). A jak nie - to nie mam pomysłu na postać niestety :<
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPon Kwi 22, 2013 8:50 pm

Generalnie każdy żołnierz już na starcie ma dostęp do czipów zwiększających okresowo min. Odwagę [obniżają jednak one na ten czas Inteligencję], jednak czemu nie. Jeśli chcesz grać kimś w rodzaju psychologa [bitewnego:D] wymyślę Ci jakieś zabawki. Injector zawierający coś na bazie neurotoksyny blokującej czasowo obszary mózgowe odpowiadające za uczucie strachu? Wspieranie je kombinacjami słów czy formuł działającymi na podświadomość? Działalność takiego psychologa nie musi się zresztą ograniczać do biegania i w kółko podnoszenia Odwagi. Może jakaś umiejętność podnosząca grupowe morale, co by skutkowało dodatkowymi kostkami w testach?
Leczenie traum to dobry pomysł. Wydaje mi się, że taka postać jest całkowicie sensowna. Jednak tylko z grupą. Muszę też dodać, że nie otrzymałbyś takich zabawek już na samym początku. Startowy ekwipunek jest podstawowy w pełnym znaczeniu tego słowa.

Powinienem też sprecyzować profesję Technika. Otóż Technik to każdy facet czy babka, który para się nauką w każdej postaci. Technik to też facet zajmujący się oczywiście techniką. Wreszcie technik to gość, którego wykształcenie to coś więcej niż magister. Czyli w profesji tej siedzą lekarze, inżynierowie, koordynatorzy grup górniczych, informatycy, biolodzy, chemicy czy nawet lingwiści. Krótko mówiąc - technik = mózgowiec.

A klas jest wiele, podzieliłem je tylko na dwie bardzo ogólne grupy.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPon Kwi 22, 2013 9:53 pm

To wchodzę w to i czekam na drużynę. Chodziło raczej o neurotoksynę zmniejszającą opór przed sugestiami. Wiesz - taką, że jakbyś dał jej wystarczająco dużo i powiedział komu "zabij!" to jakby nie miał borni, rzuciłby się z pazurami i rozszarpał Very Happy No i tak - oczywiście, że nie tylko odwaga, ale i np. jakieś sedatywy, jak ktoś ma stany lękowe albo wpada w furię - do tego to Twoje z morale jest ciekawe... Wymyślę cosik jeszcze i Ci podsunę jak się zbierze ekipa ;< A sf lubię. Bardzo.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPon Kwi 22, 2013 10:34 pm

No wiesz, takie coś by było raczej szkodliwe dla drużyny:D Kontrolę nad postaciami zostawmy graczom, niech się nie rzucają z gołymi pięściami na wroga wbrew ich woli.
Hm hm. Duży udział w rozgrywce mają tu czipy i wszczepy. Może specjalnością takiego drużynowego psychologa by było manipulowanie ich działaniem? Wprowadzanie dodatkowych danych do przekazywanych przez nie instrukcji tak, by lekko nagiąć postrzeganie rzeczywistości w celu podniesienia skuteczności Żołnierza. Żołnierz zauważa, że wróg ma miażdżącą przewagę liczebną, aktywuje np. sprzęg z bronią po czym otrzymuje silną sugestię - DAM RADĘ. Jak myślisz?
Powrót do góry Go down
Kuna

Kuna

Male Dołączenie : 23/06/2012
Wiek : 25

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 8:57 am

Wpisuję się! A jak wrócę do domu to przeczytam.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 10:48 am

No w ten sposób to sobie mniej-więcej wyobrazałem własnie ;P Ta komenda "zabij" to był skrajny przykład xD
Btw. - znajdziesz jeszcze jednego desperata i możesz startować xD
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 12:11 pm

Widze, ze czeka mnie opisywanie kazdego przedmiotu:D No nic, w CoC gorzej bywalo.
wieczorem pojawi sie nieco szczegolow oraz info o tworzeniu postaci.
Misiek, zalozysz mi podforum?
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 4:28 pm

Mówię - znajdź trzeciego to założę. Od trójki startujemy systemy Wink
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 4:59 pm

Zapisywać mi się szybko do survivala, a nie w jakichś gimbazjach się babraćVery Happy
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 6:05 pm

Eyo! A jak mam Ci ten survival horror założyć to może mi podasz nazwę dla forum? xD

Idąc pretensjonalnym kanonem: Tytan 2078? xD
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 6:18 pm

Sam jesteś Tytan 2078:D Nazwijmy to WszechŚwitem. Nie wszechświatem. WszechŚwitem;<
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 7:04 pm

Prawie jak PanWszak :*
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyWto Kwi 23, 2013 7:09 pm

Ahahaha, idź do diabła:*
Powrót do góry Go down
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptySro Kwi 24, 2013 7:52 pm

Mała aktualizacja.

Postanowiłem, że gracze będą mieli jeszcze mniejszą możliwość wyboru podstawowego ekwipunku. Względy fabularne. W ekwipunku Żołnierza znajdzie się uniform, hełm z systemami wspomagającymi i radiem oraz broń osobista, czyli stary, dobry pistolet. Technik otrzyma ubranie zwykłe lub robocze [roboczym ubraniem mogą być zarówno upaprane smarem ciuchy jak i naszpikowany elektroniką kombinezon do pracy w ekstremalnie niskich warunkach], miniaturowe radio oraz być może [zależnie od profesji] coś poręcznego, zgodnego z jego umiejętnościami, co miał akurat przy sobie gdyż było mu to w danej chwili potrzebne. Dodatkowo każdy gracz przed rozpoczęciem rozgrywki będzie mógł wyposażyć swoją postać w wybrane czipy, wszczepy, sprzęgi czy inne elektroniczne gówienka.

Kilka słów o czipach, wszczepach, sprzęgach i innych elektronicznych gówienkach.
Czipy są to jak sama nazwa wskazuje - czipy. Instalowane zazwyczaj po wewnętrznej stronie czaszki mają za zadanie wspierać wybrane umiejętności i rozwijać je. Ze względu na ich ograniczony czas działania [obciążenie systemu nerwowego, o tym później] oraz cooldown nie są w stanie zastąpić samych umiejętności. Są to, powiedzmy, ich rozszerzenia. Ilość czipów wybranych przez postać jest mocno ograniczona [znów system nerwowy], a ich zakup dostępny jest tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem sesji. Jak zostało wspomniane wcześniej, czip wspiera umiejętność [w mechanice są to najczęściej dodatkowe k10], pozwalaj na korzystanie z przeróżnych technologii czy ich funkcji[ np. programowanie i przeprogramowywanie nanobotów, czy nawet częściowe sterowanie nimi] a nawet okresowo podnosi cechy.
Do niektórych czipów dostęp mają jedynie Żołnierze, do innych Technicy, jednak pozostałe nie mają takich ograniczeń [zasada ta stosuje się także dla wszczepów i sprzęgów]

Wszczepy to połączone z ludzkim organizmem urządzenia o różnych zastosowaniach. Mogą być nimi medyczne czy informatyczne wszczepy diagnozujące, kontrolery, podskórne pancerze, sloty na moduły i karty pamięci, itd. W znakomitej większości nie modyfikują one umiejętności, lecz spełniają określone zadania. Są to tak jakby bardzo-osobiste-przedmioty. Zazwyczaj nie są limitowane wytrzymałością układu nerwowego, lecz czasami może się zdarzyć wyjątek. Czip lub sprzęg może być wspierany wszczepem, lecz w takich wypadkach funkcja odpowiedzialna za wspieranie będzie bez owych czipów lub sprzęgów bezużyteczna.
Same wszczepy zakupione mogą być jedynie tuż przed rozpoczęciem sesji, lecz w trakcie rozgrywki będzie możliwy ich upgrade.

Sprzęgi są urządzeniami pozwalającymi na obsługę bardziej zaawansowanych pojazdów, pancerzy, dron, komputerów, broni i innych technologii. Zależnie od przeznaczenia mają różną postać. Niektóre są podskórnymi procesorami, inne to pojedyncze gniazda lub nawet ich systemy rozmieszczone na całym ciele. Sprzęgi obciążają system nerwowy. Po sprzężeniu maszyny z pilotem jest ona sterowana bezpośrednio za pomocą impulsów wysyłanych przez mózg. Niektóre urządzenia pozwalają pilotowi na zajęcie się w tym czasie innymi sprawami [drony, broń], inne zaś niemal odcinają go od reszty świata [pancerze bojowe, ciężkie maszyny].

To tak na zachętę.
Powrót do góry Go down
Kuna

Kuna

Male Dołączenie : 23/06/2012
Wiek : 25

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPią Kwi 26, 2013 4:59 pm

Kiedy premiera w Polsce? :3
Powrót do góry Go down
CoffinShaker

CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror EmptyPią Kwi 26, 2013 5:55 pm

Gdy trzech chętnych wyrazi chęć udziału w seansie:)
Powrót do góry Go down
Sponsored content
[Propozycja] Survival horror Empty
PisanieTemat: Re: [Propozycja] Survival horror   [Propozycja] Survival horror Empty

Powrót do góry Go down
 
[Propozycja] Survival horror
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Sejmik :: Targowisko Systemów-
Skocz do: