Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać)

Go down 
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) Empty
PisanieTemat: Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać)   Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) EmptyCzw Sty 03, 2013 12:31 am

Ubożęta
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) K,NjQwODM3MjAsNTA2OTkxNDI=,f,669330_domovoi4_medium
Opis: Ubożęta to duchy opiekuńcze domu, obejścia i pola posiadające umiejętność zmiany rozmiarów oraz likantropii (ograniczonej do jednego, wybranego zwierzęcia związanego z dziedziną takiego ducha) a do tego mające w swoim arsenale mnóstwo nawet bardzo złożonych czarów (ale związanych również tylko z ich dziedziną).
Taksony, które mogą zostać Ubożętami: Krzaty głównie granitowe (dla nich zostanie Ubożęciem to nobilitacja), z rzadka też rubinowe. O diamentowych doniesień brak tak samo jak i o innych taksonach.
Sposób zostania Ubożęciem: Krzaty granitowe posiadają specyficzne rytuały dla doświadczonych ze swego ludu. Jako, że żyją głównie w obejściach i jeśli w ogóle się spotykają, to jest to sporadyczne, każdy z nich (teoretycznie) uczony jest takiego rytuału niedługo przed pójściem w świat. Jednak do jego dokonania wymaga odpowiedniej mocy, którą może nabyć tylko odpowiednio długo wypełniając swoje obowiązki jako opiekun domowy.
Rodzaje:
Męskie (pomagające): Domawik, Polewik, Gumiennik, Skrzak
Męskie (złośliwe): Kobold
Żeńskie (a jednocześnie, o dziwo, złośliwe):Licho Domowe, Kikimora

Wampiry (Upiory)
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) 20100922122214-f3191e69
Opis: Co tu dużo pisać… Stworzenie w nocy żyjące, krew a życie ssące, do tego w gacka lub sowę się zmieniające. Człowieka przypominające, cienia nieposiadające. I choć zdechłe - nieśmierdzące.
Taksony: wszystkie z rodzaju Homo.
Sposób zostania: najczęściej przez rytuał odprawiony przez innego wampira; czasem z urodzenia.
Rodzaje:
Strzygi (strzygonie): od urodzenia. Dziecko rodzi się strzygą (posiada dwa serca i dwie dusze). Strzygi wyposażone są w dwa rzędy zębów i ostre, twarde, paznokcie (nie szpony). Powierzchownością ani zachowaniem nie różnią się specjalnie od ludzi, poza tym, że wyglądają na blade i schorowane, jeśli jedno z ich serc umarło. Jeśli oba serca żyją wyglądają po prostu jak istoty gatunku, z którego pochodzą (po otworzeniu paszczęki zaczynają różnić się od nich bardziej niż bardzo).
Alpy - za pomocą rytuału. Posiadają trującą ślinę natychmiastowo usypiającą ofiarę i sprowadzającą na nią koszmary, na których przebieg sam potwór potrafi wpływać. Są łysi, bladzi i mają specyficzne, odstające na boki, zaostrzone uszy (szczególnie widoczne u elfów), a do tego lekko wyłupiaste oczy.
Nosferatu - za pomocą rytuału. Typowy wąpierz, najbardziej "intuicyjny"; znani Nosferatu - Auberon I Spokojny

Królowie Gór
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) Liczy2a
Opis: Duchy posiadające kontrolę nad zjawiskami atmosferycznymi w obrębie swojego dominium (którym jak nikt nie zgadł jest góra), do tego posiadający w jego obrębie nieśmiertelność i niesamowite moce (znikanie, zamiana w skałę, itp., ale nie likantropię)
Taksony: krzaty, ludzie i trolle
Sposób zostania: błogosławieństwo (lub przekleństwo; często pośmiertne) boga lub innego króla góry zrzekającego się tym samym swego dominium
Rodzaje: n/d

Nimfy
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) Nymph_with_pearls
Opis: Duchy rodzaju żeńskiego zamieszkujące zbiorniki wodne, pola, lasy, uroczyska i ich okolice. Posiadające w ich obrębie moce znikania, przemiany w emanację żywiołu (np. wodę, wiatr) lub roślinę. Nie posiadają umiejętności likantropii. Praktycznie nieśmiertelne w obrębie swojego „mieszkania”.
Taksony: Elfy oraz feje. Z rzadka ludzie.
Sposób zostania: błogosławieństwo (lub przekleństwo; często pośmiertne) najczęściej boga
Rodzaje:
Rusałki: raczej uwodzicielskie i zwodnicze. W swojej podstawowej formie posiadają typowe dla swojego gatunku rozmiary, do tego są niesamowicie piękne.
*Południce: atakują w południe na polu. Niektóre złośliwie zadają zagadki i jak ktoś nie umie odpowiedzieć robią mu krzywdę, a nawet zbijają. Inne po prostu krzywdzą.
*Północnice: atakują ludzi podróżujących o północy. Po prostu krzywdzą.
Wiły: Posiadają urodę taką, jaką posiadały przed przemianą. Nie mają jakichś określonych charakterystyk charakterologicznych.
*Driady: swoje zainteresowania ograniczają do drzew. Często są bardzo płochliwe.
Mamuny: występują w całych stadach. Brzydkie i paskudne. Ich całe ciało jest owłosione szczeciną średniej długości. Posiadają również zwisające, długie piersi, które zarzucają na ramiona. Są niesamowicie płodne. Są w stanie rozmnażać się ze wszystkimi z rodzaju Homo. Polują na młodych mężczyzn by napoić ich wywarami z ziół lub otępić czarami, a następnie zgwałcić. Rodzą się w ten sposób dzieci, które mamuny następnie podrzucają najczęściej ludzkim matkom, a podbierają im ich, by wychować je na „byczki rozpłodowe” lub na jedzenie (ewentualnie na nową mamunę, jeśli jest wśród nich potężna czarodziejka lub mają dobry kontakt z bogiem).
*Odmieniec - dziecko mamuny. Jak matka paskudne. Przypomina najczęściej wychudzonego i wysuszonego bobasa-staruszka. Rozwija się nader szybko (ale tylko intelektualnie, nie cieleśnie) i równie szybko umiera.

Strażnicy Lasu
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać) Faun
Opis: Duchy rodzaju męskiego sprawujące kontrolę nad lasem i zjawiskami atmosferycznymi w nim (jak królowie gór). Każdy las posiadać może tylko jednego ducha.
Taksony: wszelkie Homo.
Sposób zostania: błogosławieństwo (często pośmiertne) boga lasów.
Rodzaje:
Leszyje: (Borowi, Leśni, Lesowicy) najczęściej zostają nimi ludzie wybrani przez Swantebora. Leszyje mogą dowolnie zmieniać wielkość oraz posiadają dar przemiany w emanacje żywiołu (patrz nimfa), rośliny oraz likantropię z szerokim wachlarzem przemian (potrafią przetransformować się w zwierzę każdego gatunku znajdujące schronienie w ich lesie). Posiadają dwie podstawowe formy - istoty, którą były przed przemianą oraz wyglądającą jak połączenie człowieka z kozłem o skórze z kory i włosach z pnączy. Z reguły są złośliwi wobec przybyszów. Mogą ich nawet skrzywdzić lub zabić. Udobruchać leszyjów może jedynie ofiara przed wejściem na ziemie należące do nich.
*Wilczy Pasterze - leszyje, którzy znajdują szczególne upodobanie w watahach wilków. Osiadłe istoty ich nienawidzą, gdyż wyprowadzają je czasem z lasu i strzegą ich groźnych dla osiedli eskapad, jak dobry pasterz strzeże wypasu swych owiec.
*Łubocznicy - ci leszyje znajdują szczególne upodobanie w nabijaniu się z istot, które znalazły się (w tym też osiedliły) w samym lesie lub też jego pobliżu. To swoiste "dowcipkowanie" jest często niesamowicie niebezpieczne dla jego ofiar. Łubocznicy uwielbiają prowadzić je na manowce (moczary, skraj przepaści, itp.) oraz porywać ich dzieci, a potem udawać płacz ukradzionego potomka i naśmiewać się z bezradnych rodziców go poszukujących. Oczywiście to tylko najpopularniejsze i najmniej kreatywne z ich "żartów".
Pukowie: najczęściej zostają nimi niziołkowie wybrani przez Cernunnosa. Pukowie wyglądają jak połączenie niziołka z człowiekiem. Z charakteru są jowialni. Lasy za rządów puka każdej nocy huczą od zabaw licznych magicznych istot, którym ten zapewnia schronienie w zamian za pomoc w zajmowaniu się jego dominium i uczestniczenie w jego przyjęciach. Przybyszów pukowie witają z otwartymi ramionami i proponują poczekanie na jedną z ich uczt. Często są niepocieszeni odmową, a czasem stają się wtedy dla istoty, która wyrządziła im taki despekt, groźni. Stworzenie, które skorzysta z "propozycji" puka od czasu przyłączenia się do biesiady jest skazane na wieczne uczestnictwo w okrutnie długich, conocnych ucztach.
W ciągu dnia porwani do orszaku puka po prostu znikają wraz ze wszystkimi innymi zaproszonymi - z tym, że ci ostatni dalej istnieją, a porwani istnieć w ciągu przestają, by ożyć dopiero w nocy.
Faunowie: najczęściej zostają nimi elfy wybrane przez Sylvana. Wyglądają jak połączenie kozła z elfem. Posiadają również elementy drzewne. Dla przybyszów są często surowi, choć raczej nie życzą im źle. Ważne jest dla nich przestrzeganie starożytnych praw (tych samych, o których częściej mówią, a których rzadziej przestrzegają elfy). Właściwie każdy z faunów posiada instrument muzyczny (najczęściej fletnie) na którym potrafi wygrywać cudowne melodie.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
 
Telegraficzny opis istot magicznych (którymi można grać)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Systemy autorskie :: Ósemka Mieczy :: System :: Teksty krótkie - techniczne :: Systematyka-
Skocz do: