Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Internet zagrożony. Jupi jej. Znowu...

Go down 
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

Internet zagrożony. Jupi jej. Znowu... Empty
PisanieTemat: Internet zagrożony. Jupi jej. Znowu...   Internet zagrożony. Jupi jej. Znowu... EmptyCzw Gru 13, 2012 9:24 am

"Drodzy Przyjaciele,Autorytarne reżimy usiłują przeforsować międzynarodową umowę, która przekazywałaby kontrolę nad Internetem w ręce rządów. Jeśli im się uda, połączenie internetowe zdrożeje, spowolnieje, a jej niezależność zastąpi rządowa kontrola. Wcześniej zapobiegaliśmy już podobnym zagrożeniom. Teraz znowu musimy wspólnie zabrać głos w tej sprawie. Podpisz petycję i powiadom znajomych:


Na odbywającej się właśnie konferencji ONZ w Dubaju, autorytarne reżimy usiłują wprowadzić w życie międzynarodową umowę, która oznacza regulację i nowe rządowe uprawnienia związane z ograniczeniem wolności w Internecie -- jeśli wejdzie w życie, połączenie internetowe zdrożeje, spowolnieje, a jego niezależność zostanie zagrożona. Pozostały nam tylko dwa dni by powstrzymać te zmiany.

Internet to wspaniały przykład potężnej siły społecznej -- pozwalającej nam pozostać w stałym kontakcie, swobodnie wypowiadać nasze opinie i wywierać presję na naszych przywódcach jak nigdy wcześniej w historii. Jest to możliwe głównie dzięki temu, że do dnia dzisiejszego Internet jest zarządzany przez użytkowników i organizacje pozarządowe, nie przez rządy. Jednak kraje takie jak Rosja, Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie proponują rewizję Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych ITR by podporządkować Internet swojej kontroli-- co doprowadzi do tego, że sieć zostanie podporządkowana interesom rządów, a my, użytkownicy, nie będziemy już mieli wpływu na jej kształt. Tim Berners Lee, jeden z "ojców założycieli Internetu" ostrzega, że może to oznaczać cenzurę Internetu i naruszenie naszej prywatność. Jeśli jednak sprzeciwimy się wspólnie tym nowym postanowieniom możemy powstrzymać tę próbę przejęcia Sieci.

Wcześniej powstrzymaliśmy już kolejne próby ataków na wolność Internetu, teraz również możemy zwalczyć tę kolejną, zanim ostateczny tekst umowy wejdzie w życie. Rośnie opozycja sprzeciwiająca się nowej ITR -- podpisz petycję wzywającą rządy do trzymania się z daleka od naszego wspólnego Internetu! Potem pomóż nam nagłośnić tę sprawę -- jeśli uda nam się zebrać ponad milion podpisów, petycja trafi do rąk własnych delegatów na tej przytulnej konferencji:

http://www.avaaz.org/pl/hands_off_our_internet_i/?bwWWzcb&v=20069

Konferencja w Dubaju w sprawie ITR (International Telecommunication Regulations) została zorganizowana przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), organizację wyspecjalizowaną ONZ. Zazwyczaj te spotkania nie przyciągają tyle uwagi, ale tym razemRosja, Chiny, Arabia Saudyjska i inne kraje usiłują wykorzystać tę okazję do zwiększenia rządowej kontroli nad Internetem. Proponowane rozwiązania oznaczałyby ograniczenie internetowego dostępu, ograniczenie prywatności, legitymizację monitoringu czy opłat za umieszczanie treści online.

Obecnie Internet nie podlega żadnej centralnie sterowanej kontroli, ale wiele organizacji pozarządowych pracuje nad tym by pokojowa koegzystencja przeróżnych technicznych, komercyjnych i politycznych interesów pozwalała na nieograniczony dostęp do cyberprzestrzeni. Obecny model bez wątpienia nie jest pozbawiony wad. Dominacja Stanów Zjednoczonych i rosnące znaczenie korporacji wskazują na potrzebę reform, te nie mogą jednak być dyktowane przez instytucję zrzeszającą jedynie przedstawicieli rządów. Powinny być rezultatem otwartych i przejrzystych konsultacji publicznych -- stawiając interes nas, użytkowników, w centrum swoich rozważań.

ITU to bardzo ważna instytucja -- dzięki jej staraniom wiele krajów, które wcześniej nie było na to stać, może dziś korzystać z bezpiecznego połączenia internetowego -- nie jest jednak właściwym organem do dyktowania zmian dotyczących funkcjonowania Internetu. Upewnijmy się, że nasz Internet pozostanie wolny i że zarządzać będą nim użytkownicy , pokażmy ITU i całemu światu, że nie będziemy się spokojnie przyglądać kolejnym atakom na wolność Internetu. Kliknij poniżej by podpisać po czym prześlij e-mail poniżej do znajomych i rodziny:

http://www.avaaz.org/pl/hands_off_our_internet_i/?bwWWzcb&v=20069

Członkowie Avaaz jednoczyli się już wcześniej w obronie wolności Internetu. Ponad 3 miliony z nas opowiedziało się za wstrzymaniem amerykańskiej propozycji ustawy, która pozwalałaby władzom zamykać strony internetowej. W UE, Parlament Europejski wysłuchał naszego apelu (2,8 min podpisów) i odrzucił ACTA. Teraz ponownie musimy przeciwstawić się kolejnemu zagrożeniu

Z nadzieją,

Pascal, Ian, Paul, Luca, Caroline, Ricken, Kya wraz z całym zespołem Avaaz

ŻRÓDŁA:

Wojna o kontrolę nad internetem: Rządy dążą do zalegalizowania kontroli państwa nad siecią (Polska)
http://www.polskatimes.pl/artykul/714879,wojna-o-kontrole-nad-internetem-rzady-daza-do,id,t.html

ONZ szykuje cenzurę internetu? Głosowanie za kilka dni (TVN 24)
http://www.tvn24.pl/internet-hi-tech-media,40/onz-szykuje-cenzure-internetu-glosowanie-za-kilka-dni,290890.html

Rządy chcą położyć łapy na internecie? Wrzawa wokół międzynarodowej konferencji w Dubaju (Gazeta)
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,12935418,Rzady_chca_polozyc_lapy_na_internecie__Wrzawa_wokol.html"
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
 
Internet zagrożony. Jupi jej. Znowu...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Agora :: Polityka-
Skocz do: