Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Jak zacząć grać? Najważniejsze sprawy.

Go down 
AutorWiadomość
Soulforged
Kabał Czedara
Kabał Czedara
Soulforged

Dołączenie : 23/06/2012

Jak zacząć grać? Najważniejsze sprawy. Empty
PisanieTemat: Jak zacząć grać? Najważniejsze sprawy.   Jak zacząć grać? Najważniejsze sprawy. EmptyPią Cze 29, 2012 8:49 am

Jak zacząć rozgrywkę?


Punkt Pierwszy - rejestracja na forum

By rozpocząć rozgrywkę konieczna jest rejestracja na forum i posiadanie aktywnego konta. Należy pamiętać, że każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto. Posiadanie większej ilości będzie karane - w skrajnych przypadkach zablokowaniem wszystkich kont posiadanych przez użytkownika.

Punkt Drugi - stworzenie bohatera

Następnym krokiem jest wykreowanie własnego bohatera. By to uczynić, należy po prostu wypełnić kartę postaci, wybierając system, w którym chcesz grać, uzupełniając informacje na temat imienia i nazwiska (ewentualnie przezwiska), wieku, wzrostu i wagi, wyglądu, oraz biografii.

Przygotowaną kartę zamieszczamy w dziale "Karty Postaci", tworząc zawsze nowy wątek o nazwie będącej nazwiskiem wykreowanego bohatera z wybranym systemem w kwadratowym nawiasie.

Jeśli chcemy, by naszą przygodę prowadził któryś konkretny MG, możemy zawrzeć na końcu karty postaci informację na ten temat.

Gotowa karta zostanie sprawdzona przez jednego z MG. Jeśli zostaną w niej wykryte znaczące błędy, nieścisłości lub po prostu kwestie wymagające dopowiedzenia zostanie zwrócona graczowi do poprawki.
W razie akceptacji, temat zostanie na stałe zamknięty do edycji przez gracza, a wszelkie zmiany będą nanoszone przez prowadzącego daną postać MG.

Uwagi odnośnie tworzenia postaci

Najważniejszym elementem przy tworzeniu postaci jest jej biografia. Może ona przyjmować formę czysto informacyjnej noty mówiącej o pochodzeniu i przeżyciach bohatera, lub krótkiego opowiadania kontekstowo prezentującego herosa, jego charakterystykę i sposób działania.
Pamiętaj jednak, że to na podstawie tej biografii właśnie prowadzący przyznają postaci jej początkowe statystyki, będzie też miała bezpośredni wpływ na przebieg samej przygody. Dlatego właśnie warto przyłożyć się do tego elementu i możliwie najpełniej oddać istotne cechy i doświadczenia swojej postaci.
Jeśli Twój bohater dorastał w cieplarnianych warunkach i nigdy nie wykonywał fizycznej pracy tudzież nie stał oko w oko z prawdziwymi zagrożeniami, nie oczekuj że będzie zbyt silny, odporny na ból zaś swą pierwszą w życiu bronią będzie posługiwać się z wprawą zawodowego zabijak.

Karta postaci zawiera również rubrykę "wyposażenie". W czasie swej przygody, bohater będzie rzecz jasna mógł znaleźć się w posiadaniu nowych przedmiotów. Podczas kreacji możesz sam dodać trochę ekwipunku - na przykład strój o określonym wyglądzie, drobne przedmioty osobiste (np. pamiątkę rodzinną), lub broń. Ważne jednak, by elementy te miały swe podstawy w biografii określonego bohatera. Trudno wyobrazić sobie że syn klepiącego biedę wieśniaka znajduje się w posiadaniu pełnego pancerza, doskonałego miecza i rączego rumaka. Jeśli nie uzupełnisz tej części karty, nie oznacza to że Twoja postać jest naga - domyślnie posiada proste ubranie właściwie dla jej klasy społecznej i zamożności.

Pamiętaj: Im silniej wyposażysz się na początku, tym trudniejsza będzie Twoja przygoda. Zalecamy pozostawienie tej części karty pustej i zdanie się na MG oraz nabycie nowych dóbr w czasie swych podróży. Nic jednak nie stanie się, jeśli dopiszesz tam kilka osobistych drobiazgów które z jakiegoś powodu chciałbyś posiadać - takich jak pierścień, wisiorek, książka, podróżny kij itp.

PAMIĘTAJ: Stworzona przez Ciebie biografia Twej pierwszej postaci jest jednocześnie podaniem o rozpoczęcie rozgrywki, a więc formą wstępnego testu umiejętności. Dlatego warto przyłożyć się szczególnie do tego elementu.

Możesz też ulepszyć swoją kartę postaci za pomocą systemu punktów (zob. regulamin: III:1-g)

UWAGA: Część systemów (szczególnie drużynówki) zawiera odrębne reguły tworzenia kart postaci. Należy zapoznać się z tymi wytycznymi i stworzyć swoją kartę zgodnie z nimi. Jeśli system zawiera akie reguły MG zobowiązany jest podać je w odpowiednim podforum.

Krok Trzeci - zaczyna się przygoda...

Po zatwierdzeniu przygotowanej karty postaci właściwy MG (jeśli nie został wskazany w karcie - wybrany zostanie przez administrację forum) założy w dziale odpowiedniego systemu nowy temat, którego nazwa będzie imieniem postaci. Napisze tam też pierwszy post, stanowiący początek przygody. Pozostaje Ci tylko przesłać swą pierwszą odpowiedź... i tym samym rozpocząć nową przygodę.
Powrót do góry Go down
 
Jak zacząć grać? Najważniejsze sprawy.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Sprawy ważkie :: Na początek...-
Skocz do: