Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit

Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 28
Skąd : Łomża

Regulamin Empty
PisanieTemat: Regulamin   Regulamin EmptyPią Cze 22, 2012 6:10 pm

Odźwierny Yarmund stanął nad przepaścią. Odwrócił się w Waszą stronę i smutno pokręcił głową. Potem znowu stanął do Was plecami i spojrzał w dół.
- Naprawdę chcecie tam zejść?
To pytanie było bardziej niż retoryczne. W końcu to, że się tutaj znaleźliście znaczyło tyle, że albo chcieliście albo Wasze chęci nie miały większego znaczenia (zostaliście wygnani).
Odźwierny westchnął ciężko ponownie zwracając do Was swoje oblicze.
- Dobrze więc, ale zanim zejdziecie musicie poznać reguły. Przekroczenie ich może skończyć się tragicznie nie tylko dla Waszego okrętu, ale i dla Was samych…
Dziwne, ale on chyba naprawdę się o Was martwił. Kto by pomyślał, że on w ogóle umie się martwić… Nie mogło być chyba innego powodu, dla którego przez ostatni czas sprzedawał Wam dziesiątki truizmów, a ten wstęp nieuchronnie zapowiadał kolejny ich pakiet… Yarmund odchrząknął, wyciągnął zza pazuchy zapieczętowany rulon pergaminu, zerwał zabezpieczenie, rozwinął go i zaczął:

- Paragraf I: Administracja:
1.Jaśnie Oświecona Administracja jest emanacją Najwyższej Mądrości w świecie Ósemki Mieczy. Reguły zapisane w tym dokumencie mogą więc ulec zmianie, kiedy Jaśnie Oświecona Administracja będzie miała taki kaprys.
… Nie takie truizmy jak się wydawało. Odźwierny sam też wyglądał jakby nie bardzo wierzył w to, co Wam czytał. Nie przerywał jednak:
2.W skład Jaśnie Oświeconej Administracji wchodzą Administratorzy i Mistrzowie Gry.
a.Administratorzy są omnipotentni i wiedzą wszystko, dlatego dyskutowanie z nimi świadczy tylko i wyłącznie o żałosnej maluczkości kwestionującego Najwyższą Mądrość, nie zaś o tym, że kwestionujący posiada jakąkolwiek rację (nawet swoją własną).
b.Mistrzowie Gry nie są aż tacy fajni, ale i tak są fajniejsi od normalnych użytkowników forum.
3.Należy darzyć Jaśnie Oświeconą Administrację szacunkiem należnym bogom i podporządkowywać się Jej wszelkim widzimisiom.

Paragraf II: Rozgrywka
1.W niniejszym paragrafie osoba podlegająca regulacjom prawnym zawartym w punktach 2-5 zwana będzie petentem. Od punktu 4 – graczem o czym mowa w w.w. punkcie.
2.By móc choćby pomarzyć o grze w świecie Ósemki Mieczy należy najpierw złożyć podanie.
a.Podanie to biografia pierwszej postaci, którą użytkownik założy na forum (patrz.[Only admins are allowed to see this link])
3.Rozgrywka podzielona jest na krainy. Jeśli podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, w odpowiedniej krainie pojawi się temat z przygodą petenta.
a.Temat powinien pojawić się w ciągu 7 (słownie: siedmiu) dni, chyba że Mistrz Gry uzna inaczej, o czym ma obowiązek powiadomić petenta.
b.Jeśli przygoda petenta nie rozpocznie się w ciągu 7 dni, a nie zostanie on powiadomiony o opóźnieniu może na mocy tego punktu (paragraf II: ustęp 3 - punkt b) wszcząć postępowanie karne przeciwko Mistrzowi Gry angażując w to emanację Najwyższej Mądrości (Omnipotentnych Administratorów). Petent czyni to jednak na własne ryzyko, gdyż Mistrzowie Gry to istoty mściwe a rządne krwi, które często tworzą związki zawodowe i grupy nacisku oraz posiadają względy Omnipotentnych Administratorów.
4.Po utworzeniu przygody petent nabywa status prawny gracza tracąc status prawny petenta.
a.Wyraża się zgodę na odczuwanie smutku przez gracza po utracie statusu prawnego petenta bez żadnych konsekwencji prawnych.
b.By uniknąć utraty statusu prawnego petenta należy nie składać podania w odpowiednim wątku. Albo napisać tak chujowe, że zostanie ono rozpatrzone negatywnie.
5.Status prawny petenta można odzyskać na dwa sposoby:
a.Składając odpowiednie podanie,
b.Przez skrajny idiotyzm, tracąc status prawny gracza,
c.Status ten można również utrzymać zwyczajnie nie składając podania.
6.Gracz ma obowiązek odpowiedzieć na post w swojej przygodzie w ciągu 14 (słownie: czternastu) dni od pojawienia się odpowiedzi Mistrza Gry. Ta sama regulacja dotyczy Mistrza Gry i jego odpowiedzi na post gracza.
a.Jeśli gracz nie odpowie na post Mistrza Gry w ciągu 14 dni, dalsze losy jego przygody zależą od dobrej woli Mistrza Gry. Mistrz Gry, ponadto, może nałożyć na gracza anatemę.
b.Jeśli Mistrz Gry nie odpowie na post gracza w ciągu 14 dni istnieje możliwość jak w II:3-b, wszczęcia postępowania prawnego przeciw Mistrzowi Gry, z narażeniem na wspomniane w II:3-b konsekwencje.
c.Obowiązek odpowiedzi w ciągu 14 dni zostaje uchylony po zgłoszeniu nieobecności w odpowiednim wątku. Regulacja ta dotyczy tak gracza jak i Mistrza Gry.
7.Gracz ma obowiązek rzetelnego uczestniczenia w swojej grze. Ta sama regulacja dotyczy Mistrza Gry. Przez rzetelność rozumie się zainteresowanie grą i zaangażowanie subiektywnie uznane przez drugą stronę relacji gracz-Mistrz Gry za wystarczające.
a.Jeśli gracz traci zainteresowanie grą, powinien poprosić swojego Mistrza Gry o zamknięcie przygody, co równoznaczne jest z unicestwieniem postaci i podliczeniem punktów za rozgrywkę. Przez unicestwienie rozumie się akt jakiegokolwiek zlikwidowania postaci gracza lub doprowadzenia do kompletnej utraty kontroli gracza nad nią bez możliwości jej odzyskania – tak, że dalsza gra staje się bezcelowa.
•Jeśli Mistrz Gry odmówi zamknięcia gry – gracz może wszcząć postępowanie prawne przeciwko Mistrzowi Gry (patrz. II:3-b)
b.Jeśli Mistrz Gry uzna, że gracz wykazuje brak zainteresowania grą lub brak wystarczającego zaangażowania przy jednoczesnym braku zgłoszenia przez gracza chęci zamknięcia przygody, ma prawo do pastwienia się nad postacią gracza w sposób jaki uzna za słuszny.
•W skrajnym wypadku może posunąć się do unicestwienia postaci i zakończenia gry bez podliczania punktów.
•Mistrz Gry, w wypadku kiedy jego zdaniem brak zainteresowania grą i zaangażowania ze strony gracza utrzymuje się może nałożyć na gracza anatemę(y).
•Od decyzji Mistrza Gry w powyższych wypadkach można się odwołać wszczynając postępowania karne przeciwko Mistrzowi Gry (patrz II:3-b).
c.Jeśli gracz uzna, że Mistrz Gry wykazuje brak zainteresowania grą lub brak wystarczającego zaangażowania ma prawo do wszczęcia postępowania karnego przeciw Mistrzowi Gry (patrz II:3-b).
8.Gracz ma prawo tworzenia wielu postaci.
a.Jeśli gracz przestaje prowadzić którąkolwiek ze swoich postaci rzetelnie odnoszą się do niego regulacje z ustępu siódmego niniejszego paragrafu (II:7).
9.Niezakłócona rozgrywka przebiega aż do unicestwienia postaci gracza wynikającego czy to z jego błędu czy ze sposobu prowadzenia gry przez Mistrza Gry.
a.Po zakończeniu przygody, podliczone zostają punkty za rozgrywkę.
b.Od zakończenia rozgrywki można odwołać się do Mistrza Gry. Jeśli ten pozostanie nieubłagany, można wszcząć przeciw niemu postepowanie karne (II:3-b).
10.Standardowe posty w rozgrywce powinny zawierać co najmniej 60 słów. Krótsze wypowiedzi mogą się zdarzać, nie powinny one jednak pojawiać się w łańcuchach dłuższych niż 4.
a.Nieprzestrzeganie tej regulacji może grozić posiadającym podstawy prawne pastwieniem się Mistrza Gry nad postacią gracza, nałożeniem na gracza anatemy, a w skrajnym wypadku unicestwieniem jego postaci.
11.Istnieje możliwość zmiany Mistrza Gry w czasie rozgrywki. Należy jednak uprzedzić pierwotnego Mistrza Gry o takim postępowaniu i jeśli tego zażąda podać mu powód. Należy również uzyskać zgodę na przeniesienie nowego Mistrza Gry.
a.Jeśli pierwotny Mistrz Gry nie zgodzi się na przeniesienie w momencie, kiedy zgodzi się na nie nowy Mistrz Gry, gracz może wszcząć postępowanie przeciw pierwotnemu Mistrzowi Gry (patrz II:3-b).

Paragraf III: Punkty, Anatemy i Ekskomunika:
1.Punkty to waluta, którą można wydać na ulepszenia kolejnych (nie istniejących obecnie!) postaci oraz likwidowanie anatem. Punkty zdobywa się czynnie uczestnicząc w rozwoju Ósemki Mieczy.
a.Sama gra uznawana jest za wystarczający wkład w rozwój Ósemki Mieczy. Punkty uzyskuje się za zapisane razem z Mistrzem Gry strony po standardowym zakończeniu przygody. Przez standardowe zakończenie rozumie się unicestwienie postaci ze względu na przebieg przygody (błąd gracza lub sposób prowadzenia Mistrza Gry) lub samodzielną decyzję gracza o zakończeniu przygody.
b.Mistrz Gry (prowadzący postać lub inny – czytający przygodę) może przyznać dodatkowe punkty za określone walory sposobu prowadzenia rozgrywki przez gracza.
c.Prowadzący przygodę Mistrz Gry może również pozbawić gracza części punktów, które standardowo zarobiłby za przygodę. Taką decyzję musi jednak uzasadnić w widocznym dla Jaśnie Oświeconej Administracji Miejscu. Od decyzji tej gracz może się odwołać (patrz II:3-b).
d.Dodatkowe punkty, niezwiązane bezpośrednio z rozgrywką, można uzyskać za zapraszanie na forum nowych graczy, reklamowanie go i głosowanie na nie w topkach.
2.Anatemy to ostrzeżenia nakładane przez Jaśnie Oświeconą Administrację na użytkowników forum za różne przewinienia. Anatemy można wykupić za pomocą punktów.
a.Każda anatema ma swoją wagę ustalaną arbitralnie przez nakładającego anatemę. Waga wyraża się w liczebniku mnożnym poprzedzającym słowo „anatema” (przykład: pojedyncza anatema, poczwórna anatema).
b.Cena wykupu anatemy zależy od jej wagi.
c.Anatema może zostać nałożona przez Jaśnie Oświeconą Administrację na każdego użytkownika forum za nieprzestrzeganie praw zawartych w niniejszym dokumencie a do tego przekraczanie granic dobrego smaku i aromatu przez co rozumie się nie tylko niefortunne używanie przypraw w kuchni, ale również niesmaczne, obraźliwe żarty. O niesmaku i obraźliwości orzekają cipki będące przedmiotem takich żartów narażając się tym samym na drwiny całego forum, jednak – jednocześnie – udupiając wyżywających się na nich frajerów. Regulacja ta nie dotyczy wątku specjalnie przeznaczonego do wzajemnego jechania się użytkowników forum.
d.Miana cipek i frajerów nie dotyczą Jaśnie Oświeconej Administracji, nawet jeśli zachowują się podobnie do cipek czy frajerów. Takie ich pojmowanie wynika z krótkowzroczności mizernych maluczkich. Przez maluczkich rozumie się wszystkich użytkowników nieposiadających tytułu Administratora czy Mistrza Gry.
3.Ekskomunika to wykluczenie gracza ze wspólnoty forum.
a.W standardowych warunkach nakładana jest na gracza, który uzyskał 13 punktów wagi anatemy. Pozostałe warunki są wymienione w niniejszym dokumencie.
b.Ekskomunika może być tymczasowa lub stała.
•Ekskomunika stała może po pewnym czasie (dużo dłuższym niż tymczasowa) przedawnić się i zostać usunięta.
•W przypadku ekskomuniki tymczasowej, o terminie zdjęcia ekskomuniki użytkownik dowiaduje się w momencie jej nakładania na niego lub informacja o terminie zostaje mu wysłana pocztą elektroniczną.
•W przypadku ekskomuniki stałej, o ewentualnym zdjęciu ekskomuniki użytkownik dowiaduje się jedynie pocztą elektroniczną.
c.W specjalnych okolicznościach istnieje możliwość nałożenia ekskomuniki natychmiastowej na użytkownika (excommunicatio subito).

Paragraf IV: Inne regulacje
1.Posiadanie wielu kont jest karane.
a.Jeśli nadmiarowe konto nie zostanie usunięte użytkownik otrzymuje potrójną anatemę (patrz III:2-a), a nadmiarowe konto zostaje usunięte przez Jaśnie Oświeconą Administrację.
b.Jeśli użytkownik mimo anatemy, nadal będzie zakładał dodatkowe konta nałożona zostaje na niego ekskomunika natychmiastowa (patrz III:3-c).
2.Wyrażanie nienawiści na jakimkolwiek tle jest karana.
a.Jeśli Jaśnie Oświecona Administracja uzna, że zachowanie użytkownika to nie żarty a jawna agresja skierowana przeciwko określonej grupie społecznej, zostaje nałożona na niego anatema o wadze zależnej od skali wyrażanej przez niego nienawiści.
b.Sytuacja taka, w skrajnych warunkach, może skończyć się ekskomuniką natychmiastową.
3.Popędzanie Mistrzów Gry by szybciej odpisywali, uprawomocnia ich znęcanie się nad postacią zrzędzącego gracza.
a.W skrajnych wypadkach na marudzącego gracza może zostać nałożona pojedyncza anatema.
b.Jeśli to nie zamknie my pyska – kolejne anatemy otrzymują mnożnik x2 (podwójna -> poczwórna -> ośmiokrotna ->excommunicatio subito /patrz III:3-c/).

Odźwierny westchnął…
- Kto to pisał? – burknął pod nosem z niedowierzaniem i niedbale rzucił pergamin za siebie.
Tłumek otaczający Was trochę się uszczuplił. Najwyraźniej odeszli ci, którzy słuchali i cokolwiek zrozumieli z tego dziwacznego bełkotu. Pozostali albo zasnęli, albo właśnie oddawali się ożywionej dyskusji zupełnie niezwiązanej z tym, co przeczytał Yarmund. Byli też tacy, którzy błyszczącymi oczyma wpatrywali się w postać odźwiernego – to, wydaje się, ci, którzy byli za głupi by zrozumieć. Oczywiście, w tłumku, musiały znaleźć się też jednostki, które były zdeterminowane by zobaczyć jak wygląda ten dziwny świat u dołu – zwany „materialnym”. Niektórzy już tam byli i przynosili do Was niesamowite historie. Część z nich wręcz nudziła się poza światem materialnym albo była do tego, co na dole zbyt mocno przywiązana – oni odznaczali się w tłumku – tworząc zwarte grupki, które teraz, nagle, stały się pozostałym osobom bardzo niechętne. Ich członkowie, jeśli w ogóle, wymieniali pojedyncze uwagi tylko między sobą.
Odźwierny Yarmund odkalsznął i rzekł:
- Dobra. Komu w drogę, temu wiatr w oczy. Schodzicie na własne ryzyko, nikt nie zapewnia że wrócicie tam, gdzie byliście – otaksował wzrokiem cały tłumek, a byli pośród Was ci, skąpani w światłości wiecznego szczęścia (które teraz z nich promieniowało) i ci umęczeni nieskończonymi katuszami (tworzący wokół siebie depresyjne eksklawy mroku).
- Paaaszli!
Chmura na której staliście zamieniła się w lej, który wessał Was wszystkich, ciągnąc tym samym w dół. Po chwili już nie można było dostrzec innych. Jedynym co istniało był przejmujący chłód i przerażający pęd…
Ciemno…
Ciepło…
Wilgotno…
Przyjemnie…
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Poza czasem... :: Archiwum-
Skocz do: